AAA-pojištění.cz - vše co potřebujete vědět o pojištění.

Havarijní pojištění vozidel

Havarijní pojištění vozidel je na rozdíl o povinného ručení auta zcela dobrovolné. Finanční plnění z havarijní pojistky pokrývá škody způsobené na vlastním vozidle - škody, které způsobíte na vlastním vozidle neúmyslně Vy, krádež Vašeho vozidla a škody v důsledku živelné pohromy.

V případě, že Vás vlastníte starší automobil a někdo Vás nabourá, může se stát, že výhodnější bude pojistnou událost řešit právě z Vaší havarijní pojistky než z povinného ručení škůdce. Bere se totiž v potaz amortizace vzhledem k stáří Vašeho vozu. U havarijního pojištění platíte pouze zvolenou spoluúčast.

Havarijní pojištění vozidel:


Havarijní pojištění vozidel je oproti povinnému ručení mnohem dražší a jeho podmínky se lišší v závislosti na zvolené pojišťovně. Uzavírá se podle ceny vozidla, se zvolenou spoluúčastí.

Čím vyšší spoluúčast, tím je pojištění levnější. Spoluúčast je částka, od níž Vám pojišťovna hradí škody na vozidle. Většina majitelů nově pořízených aut si havarijní pojištění sjednává.

Kde sjednat havarijní pojištění vozidel?

Pokud preferujete komfortnější pojištění zvolte třeba Allianz pojišťovnu, a.s. Populární pojištění nabízí také Kooperativa pojišťovna, a.s., klasické havarijné pojištění sjednáte tradičně na pobočkách společnosti Česká pojišťovna, a.s. . Havarijní pojištění nabízí také Wüstenrot pojišťovna. Pojištění právní ochrany pro motorová vozidla specializovaně sjednává D.A.S. pojišťovna právní ochrany, a.s.

Vloženo 23. 5. 2011


Všechna práva vyhrazena AAA-Pojištění.cz, (c) 2024 Ing. Radek Šmach  |  Kontaktní informace  |  

Podmínky použití a ochrana osobních údajů