AAA-pojištění.cz - vše co potřebujete vědět o pojištění.

Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti kryje škody na nemovitostech vzniklé živelnou katastrofou, zloději a vandaly. Sjednává se převážně pro rodinné domy, komerční objekty a přilehlé objekty.

Vlastnictví nemovitosti bývá pro většinu lidí tou nejdražší věcí, kterou má. Proto rozhodně doporučujeme věnovat pojištění nemovitosti patřičnou pozornost, neboť její ztráta by jistě měla nepříjemné následky.

Proti čemu se lze pojistit?Pojištění nemovitosti zahrnuje individuálně podle konkrétní pojišťovny vždy výčet událostí, proti kterým je pojištění sjednáno.

Mezi nejčastější patří:

- Vichřice
- Průtrž deště
- Výbuch
- Blesk
- Pád letadla
- Požár
- Záplavy
- Pád stromu

Výčet je individuální dle pojistných podmínek dané pojišťovny. Pečlivě zvažte pojistnou částku tak, aby v případě budoucího plnění odpovídala budoucím cenám nemovitosti.

Pokud tedy vlastníte nemovitost, která má hodnotu například 4 milióny korun, pojistěte ji na částku, za kterou by jste postavili obdobnou třeba za deset let. Předpokládá se, že ceny nemovitostí budou stoupat, takže pokud by pojistná částka byla menší, mohlo by se velmi pravděpodobně stát, že za tuto cenu odpovídající bydlení v budoucnu neseženete.

Kde sjednat pojištění nemovitosti?

Pojištění nemovitostí můžete sjednat ve všech běžných pojišťovnách. Nabízí ho například ČSOB Pojišťovna, a.s., svou nemovitost můžete také pojistit v České pojišťovně, a.s. a nabízí jej také Generali Pojišťovna, a.s., nebo Allianz pojišťovna, a.s..

Vloženo 29. 10. 2011


Všechna práva vyhrazena AAA-Pojištění.cz, (c) 2024 Ing. Radek Šmach  |  Kontaktní informace  |  

Podmínky použití a ochrana osobních údajů