AAA-pojištění.cz - vše co potřebujete vědět o pojištění.

Penzijní připojištění

Penzijní připojištění je velmi výhodnou a bezpečnou formou spoření se státním příspěvkem až 150,- Kč měsíčně, daňovými úlevami a pravidelným zhodnocením Vašich vkladů.

Cílem penzijního připojištění je především zabezpečit si své stáří finanční rezervou, nad rámec běžného důchodu. Každý komu není lhostejná životní úroveň v důchodu by o tomto připojištění měl rozhodně přemýšlet.

Penzijní připojištění:


Penzijní připojištění je upraveno zákonem č. 42/1994 Sb., v platném znění. Jeho podstatou jsou o pravidelné vklady na účet penzijního fondu se státní podporou. Penzijní fond následně vyplácí dávky penzijního připojištění. Výše vkladu je volitelná. Velkou výhodou je možnost odečíst si vklad penzijního připojištění ze základu daně (do výše 12.000,- Kč ročně).

Daňové ýhody zaznamenávjí teké zaměstnavatelé, kteří přispívají za své zaměstnance. Na činnost penzijních fondů dohlíží ministerstvo financí a Komise pro cenné papíry.

Typy dávek


Starobní penze – nárok na starobní penzi vznikne účastníkovi, který platil příspěvky na tuto penzi nejméně 60 kalendářních měsíců a dosáhl věku 60 let. Starobní penzi lze sjednat samostatně nebo v kombinaci s ostatními druhy penzí.

Pozůstalostní penze – nárok na invalidní penzi, byla-li sjednána, má účastník, kterému byl přiznán plný invalidní důchod z důchodového pojištění, jestliže platil příspěvky na penzijní připojištění po sjednání této penze alespoň 36 kalendářních měsíců.

Výsluhová penze – nárok na výsluhovou penzi, byla-li sjednána, má účastník, který platil příspěvky na tuto penzi nejméně 180 kalendářních měsíců.

Pozůstalostní penze náleží fyzické osobě určené účastníkem ve smlouvě o penzijním přípojištění.

Kde sjednat penzijní připojištění?

Specialista na penzijné připojištění je například Winterthur pojišťovna a penzijní fond, který je největším penzijním fondem (podle objemu aktiv). Penzijní pspoření sjednáte také ve společnosti ING pojišťovna, klasicky v České pojišťovně, a.s. nebo na pobočkách Allianz. Dále penzijní připojištění nabízí také Generali Pojišťovna, a.s..

Všechna práva vyhrazena AAA-Pojištění.cz, (c) 2024 Ing. Radek Šmach  |  Kontaktní informace  |  

Podmínky použití a ochrana osobních údajů