AAA-pojištění.cz - vše co potřebujete vědět o pojištění.

Detailní informace o společnosti Allianz pojišťovna, a.s.


Allianz pojišťovna, a.s.

Ke Štvanici 656/3
186 00 Praha 8

tel.:800 170 000

klient@allianz.cz
www.allianz.cz


Pojišťovna Allianz

Allianz nabízí kompletní sortiment pojištění pro občany, podnikatele a průmusl. Investiční, kapitálové a rizikové životní pojištění, pojištění automobilů a penzijní připojištění.


Infoservis

Allianz pojišťovna je stoprocentní dceřinou společností předního světového pojišťovacího koncernu Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení v České republice se vypracovala mezi tři největší české pojišťovny.

Začínala s nabídkou životního pojištění a dnes svou šíří produktů uspokojí jak privátní, tak firemní zákazníky. Nabízí pojištění privátního majetku a pojištění odpovědnosti za škodu, majetkové pojištění pro podnikatele a pojištění průmyslových rizik, od roku 1995 také havarijní pojištění vozidel a cestovní pojištění. V roce 1999 se Allianz stala jednou ze 12 pojišťoven, které začaly nabízet povinné ručení.

Allianz pojišťovna je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, který byl založen v roce 1994 dále je jediným společníkem společností Allianz Direct a Allianz kontakt.

Na území České republiky má Allianz pojišťovna 11 oblastních ředitelství, která řídí více než 1600 pojišťovacích poradců. Mimo vlastní síť realizuje Allianz pojišťovna obchodní činnost také ve spolupráci s vybranými makléři a bankami. Své služby nabízí i prostřednictvím prodejců motorových vozidel a cestovních kanceláří.

Zázemí Allianz Group poskytuje výhodu při využití mezinárodního know-how a zaručuje přístup ke kapitálové síle celého koncernu. Pro zajištění rizik využívá Allianz pojišťovna výlučně renomovaných společností, jako např. Allianz SE, Swiss Re, Munich Re a dalších.

Upozornění: často se název plete s názvem Alianz z jedním "l", správně je Allianz.

Zdroj: www.allianz.cz

Vloženo 17. 3. 2011


Všechna práva vyhrazena AAA-Pojištění.cz, (c) 2024 Ing. Radek Šmach  |  Kontaktní informace  |  

Podmínky použití a ochrana osobních údajů