AAA-pojištění.cz - vše co potřebujete vědět o pojištění.

Kdy se vyplatí mít životní pojištění?

Životní pojištění bývá často podceňováno. Často si na něj vzpomeneme, až po té, co se stane vážný úraz nebo v době nemoci. Vyplatí se vůbec pojištění sjednat? Vyznat se v nabídce pojišťoven není vůbec snadné. Na trhu je mnoho nabídek životního pojištění, které vypadají nepřehledně a komplikovaně. Množí se také nabídky, kdy lze kromě pojištění také spořit na staří a peníze si tak vybrat při dosažení určitého věku. V jakých situacích je sjednání na místě?

Rodina

Lidé, kteří se stali rodiči už nemají zodpovědnost jen sami za sebe, ale také za partnera a hlavně za děti. Pravidelný příjem je pro fungování rodiny zásadní. Pojištěn by měl být zejména rodič, který zajišťuje finanční stránku rodiny. Existují zaměstnání, kdy jsou lidé denně vystaveni riziku úrazu. Při náhlém výpadku peněz, se může celá rodina dostat do finanční tísně. V tomto případě by pojištění mělo pokrýt riziko smrti a invalidity.

Hypotéka

Pokud jste se rozhodli pro hypotéku na pořízení vlastního bydlení, připravte se na to, že po vás v bance budou požadovat sjednání životního pojištění, aby tak bance chodily splátky i v případě, že nebudete mít na další splátku z důvodu nemoci či úrazu. Životní pojištění, ale stačí uzavřít jen v některých případech, protože hypotéka je ve většině případů zajištěna zastavenou nemovitostí. Banka může trvat na životním pojištění v případě, hypotečního úvěru s odloženou splátkou jistiny, kdy se po určitou dobu splácí jen úroky a jistina zůstává stejná. A druhý případ nastává pokud se jedná o rizikovějšího klienta, který splácí 85 % a vyšší hypotéku.

Kontaktujte poradce

Při dnešní pestré nabídce lze pojistit řadu rizik, ale je důležité neplatit zbytečně hodně peněz. Pro konkrétní nabídku je nejjednodušší zvolit finančního poradce. Ale i zde radíme být obezřetní. Před každým kontaktováním zástupce pojišťovny je na místě, si jeho služby prověřit např. na základě referencí z okolí nebo z internetu.

Co je třeba zvážit před uzavřením?

Pokud si kladně odpovíte na jednoduchou otázku: Je někdo závislý na mém příjmu? Je životní pojištění nutností. Pojistná částka bude vždy záviset na vaší konkrétní situaci. Pro případ smrti se sjednává částka 10-ti násobku ročního výdělku a vyšší. Berte v úvahu závazky jako je hypotéka a ostatní roční výdaje rodiny, tak aby si zachovala životní standard i v případě úmrtí živitele. Přemýšlejte na jak dlouho je dobré pojistku uzavřít a kolik chcete za pojistku měsíčně platit. Dejte si čas než pojistku uzavřete, a projděte si nabídky pojišťoven a online porovnávačů. Můžete také využít možnost  placení příspěvku zaměstnavatelem nebo odečet zaplaceného pojistného od daňového základu.

Vloženo 3. 7. 2017


Všechna práva vyhrazena AAA-Pojištění.cz, (c) 2024 Ing. Radek Šmach  |  Kontaktní informace  |  

Podmínky použití a ochrana osobních údajů